Jak pozbyć się malinki: 9 wskazówek i trików

Jak pozbyć się malinki: 9 wskazówek i trików

W jednej chwili Twoja szyja jest czysta po intymnej chwili spędzonej z partnerem. W następnej, jest pokryta dużym, okrągłym, fioletowym znamieniem. Malinki powstają, gdy drobne naczynia krwionośne pod skórą zostają przerwane, pozostawiając widoczny siniak.

Siniaki mogą utrzymywać się od 2 dni do 2 tygodni. Jeśli więc próbujesz ją ukryć, możesz spędzić długi czas w golfie lub poprawiając miejsce korektorem. Ale jest kilka sposobów, aby przyspieszyć proces gojenia. Oczywiście, nic nie sprawi, że malinka magicznie zniknie w ciągu kilku minut, ale te 10 technik może pomóc Ci przyspieszyć ten proces.

1. Zacznij od zimnego okładu

Zimny kompres może pomóc zmniejszyć opuchliznę Chłodna temperatura pomaga spowolnić przepływ krwi z naczynia do skóry. Możesz również użyć okładu z lodu, szmatki zwilżonej zimną wodą, a nawet schłodzonej łyżki. Bez względu na to, czego użyjesz, przykładaj kompres do miejsca przez 10 minut kilka razy dziennie przez pierwsze 2 dni.

2. Następnie spróbuj zwiększyć przepływ krwi za pomocą ciepłego kompresu

Po dwóch dniach stosowania zimnego kompresu, nadszedł czas, aby zastosować trochę ciepła. Ciepły kompres może zwiększyć krążenie w posiniaczonym obszarze. Może to pomóc w szybszym zniknięciu siniaka.

Począwszy od trzeciego dnia, stosuj ciepły kompres przez 10 minut kilka razy dziennie.

3. Masuj

Masaże są znane z łagodzenia bólu i stymulowania przepływu krwi. Delikatne masowanie lub pocieranie okolicy przez kilka minut dziennie może przyspieszyć zanikanie zmian. Kluczem jest lekki dotyk – zbyt mocny nacisk może w rzeczywistości pogorszyć stan siniaka.

4. Dodaj olejek eteryczny z mięty pieprzowej do swojego masażu

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej może pomóc stymulować przepływ krwi do tego obszaru. Może to pomóc w zmniejszeniu rozmiaru malinki.

Pamiętaj, aby używać olejku eterycznego, a nie ekstraktu, który jest używany do gotowania. I zawsze używaj rozcieńczonych olejków eterycznych. Ogólną zasadą jest dodanie około 12 kropli oleju nośnikowego, takiego jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek, na każde 1 do 2 kropli olejku eterycznego.

Powinnaś również najpierw przeprowadzić test płatkowy na skórze. Nałóż niewielką ilość rozcieńczonego olejku eterycznego na wewnętrzną stronę przedramienia. Jeśli w ciągu 24 godzin nie wystąpią żadne podrażnienia, olejek powinien być bezpieczny do stosowania w innych miejscach.

5. Zastosuj miejscowo witaminę K

Wykazano, że witamina K stosowana miejscowo szybciej usuwa siniaki i przyspiesza gojenie się skóry. Dzieje się tak, ponieważ witamina ta odgrywa kluczową rolę w procesie krzepnięcia krwi w Twoim organizmie.

Nałóż odpowiednią ilość kremu z witaminą K na malinkę, aby zmniejszyć jej widoczność. Możesz również przyjmować suplementy witaminy K lub spożywać pokarmy bogate w witaminę K, aby jeszcze bardziej zwiększyć jej produkcję. Spróbuj zieleniny liściastej lub brązowego ryżu.

6. Wypróbuj maseczkę z bananowej skórki

Wnętrze skórki banana jest bogate w witaminy i składniki odżywcze, które mogą pomóc zmniejszyć widoczność siniaka. Pocieraj wewnętrzną stroną skórki z dojrzałego banana malinkę przez maksymalnie 30 minut lub do momentu, aż skórka zmieni kolor na brązowy. Powtarzaj tę technikę co najmniej dwa razy dziennie, aż do zaniku siniaka.

7. Stosuj miejscowo witaminę C

Witamina C jest niezbędna do utrzymania zdrowej i gładkiej skóry. Ma ona wspaniałe właściwości antyoksydacyjne i może pomóc zwiększyć produkcję kolagenu w Twojej skórze. W rzeczywistości, witamina C może nawet wzmocnić tkankę skórną wokół naczyń krwionośnych, co może pomóc w gojeniu się twojej malinki.

Codziennie nakładaj krem wzbogacony witaminą C na malinkę. Korzystne może być również spożywanie większej ilości cytrusów i pokarmów pochodzenia roślinnego.

8. Smaruj skórę masłem kakaowym

Masło kakaowe, tłuszcz pochodzący z ziaren kakaowca, jest podstawą w wielu produktach do pielęgnacji skóry – i nie bez powodu. Wykazano, że masło kakaowe wygładza blizny, rozstępy, zmarszczki i inne znamiona skórne. Dzieje się tak, ponieważ jest bogate w kwasy tłuszczowe i fitochemikalia, które odżywiają skórę, poprawiają jej elastyczność i spowalniają procesy starzenia.

Możesz nakładać balsam z masłem kakaowym raz lub dwa razy dziennie, aby przyspieszyć gojenie.

9. Zastosuj aloes

Aloes ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc zmniejszyć obrzęk skóry i ból. Aby leczyć malinkę, nakładaj cienką warstwę żelu aloesowego lub kremu na siniaka co najmniej dwa razy dziennie.

Podsumowanie

Malinka nie zniknie z dnia na dzień, bez względu na to, jak bardzo się starasz. Te sztuczki mogą pomóc przyspieszyć proces gojenia o dzień lub dwa, ale nie są to metody niezawodne. Zawsze istnieje szansa, że niektóre z tych technik mogą nie przynieść żadnego efektu w Twoim przypadku.

W międzyczasie, zakrycie malinki jest najlepszym rozwiązaniem. Może to oznaczać kilka dni w apaszce, ale w przypadku malinki czas naprawdę leczy rany.