Szczotkowanie na sucho – poznaj efekty tego prostego zabiegu!

Szczotkowanie na sucho – poznaj efekty tego prostego zabiegu!

Szczotkowanie na sucho to zabieg pielęgnacyjny polegający na wykonywaniu masażu ciała przy użyciu szczotki z włosiem naturalnym, sztucznym albo mieszanym. Szczotkowanie ciała na sucho poprawia krążenie, ma pozytywny wpływ na elastyczność i jędrność skóry, może być również pomocne w walce z cellulitem.

Z tekstu dowiesz się:

Z Dalekiego Wschodu do Europy przywędrowało wiele różnych zabiegów i rytuałów pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest szczotkowanie na sucho, czyli rodzaj masażu skóry wykonywanego przy użyciu specjalnej szczotki. Jest to zabieg prosty, w pełni bezpieczny i zupełnie nieinwazyjny – można bez obaw wykonywać go w domowym zaciszu i nie są do tego potrzebne żadne specjalistyczne umiejętności.

Szczotkowanie na sucho – jaka szczotka?

Szczotka do szczotkowania na sucho może być wyposażona we włosie naturalne, np. z włókien agawy lub kokosa, włosie sztuczne lub mieszane. Wybór tej odpowiedniej zależy od indywidualnych preferencji – najbardziej delikatne dla skóry jest włosie naturalne, z kolei sztuczne jest najbardziej wytrzymałe. Rączka szczotki może być wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego – ważne, żeby cały przyrząd nie był zbyt ciężki i wygodnie trzymał się w ręce.

Szczotkowanie na sucho – jak wykonywać?

Szczotkowanie skóry na sucho nie jest skomplikowane. Wykonuje się je bez stosowania kosmetyków, w zależności od obszaru ciała – ruchami okrężnymi lub pionowymi. I tak np. nogi szczotkuje się od kostek do ud, wykonując początkowo delikatne, a później coraz mocniejsze płynne ruchy szczotką. Do masażu brzucha albo piersi powinno się wybrać szczotkę o delikatniejszym włosiu – skóra w tych okolicach jest bowiem bardziej wrażliwa. Masaż powinno się wykonywać okrężnymi ruchami – od kilku do 10 powtórzeń w danym miejscu. Może być przeprowadzany codziennie.

Szczotkowanie na sucho – efekty

Szczotkowanie na sucho przed i po myciu ma wiele zwolenniczek na całym świecie – nie może to dziwić, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie korzyści, jakie daje regularnie wykonywany zabieg:

  • Szczotkowanie ciała na sucho to doskonała alternatywa dla peelingu – pozwala usunąć martwy naskórek z każdego obszaru skóry, dzięki czemu lepiej wchłania ona nakładane później balsamy i kremy.
  • Zabieg pozytywnie wpływa na mikrokrążenie. Skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona, poprawia się transport limfy w organizmie, zmniejszają się obrzęki, np. wokół kostek.
  • Regularne szczotkowanie na sucho pozytywnie wpływa na elastyczność i jędrność skóry, jest pomocne w modelowaniu sylwetki oraz redukcji cellulitu.

Gdy szczotkowanie na sucho to za mało…

Oczywiście należy mieć świadomość, że nie w każdym przypadku wystarczającym zabiegiem będzie samo szczotkowanie na sucho – cellulit albo miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa wymagają bardziej specjalistycznego podejścia. W takich sytuacjach szczotkowanie skóry na sucho warto traktować jako domowy zabieg uzupełniający dla zabiegów profesjonalnych. W klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie osobom chcącym wymodelować sylwetkę i zredukować cellulit poleca się m.in. zabiegi Icoone, wykorzystujące pracę zmechanizowanych głowic masujących z rolkami wyposażonymi w liczne mikrootwory wytwarzające zjawisko tzw. multimikrostymulacji. To doskonały sposób na redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, usunięcie cellulitu, ujędrnienie skóry oraz redukcję obrzęków. Z kolei zabieg Storz z zastosowaniem fali akustycznej pozwala na usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu, wymodelowanie sylwetki, a także poprawę napięcia i elastyczności skóry.

Szczotkowanie na sucho to skuteczny sposób domowej pielęgnacji ciała – wykonywany regularnie, niesie za sobą wiele korzyści. Jeśli jednak problemy estetyczne są większe, warto zwrócić się po pomoc do specjalistów kliniki Estell – dobiorą oni zabieg profesjonalny idealnie dopasowany do potrzeb.

Materiał Partnera