Przedłużanie włosów – jaką metodę wybrać?

Przedłużanie włosów – jaką metodę wybrać?

Przedłużanie włosów to doskonały sposób na zmianę codziennej fryzury. Istnieje wiele metod przedłużania włosów. Są one najczęściej indywidualnie dobierane do długości i kondycji naturalnych pasemek. Właściwie dobrana metoda przedłużania włosów ma bardzo duże znaczenie, gdyż sprawia, że fryzura wygląda efektownie i naturalnie. Jakie są metody przedłużania włosów? Istnieje kilka metod, za pomocą których można przedłużyć włosy.

Przedłużanie włosów – jaką metodę wybrać?

Przy przedłużaniu włosów bardzo ważna jest wybrana metoda. Zależy ona przede wszystkim od efektu jaki chcesz uzyskać, a także długości i kondycji naturalnych kosmyków. W przypadku włosów cienkich i słabych sprawdzą się inne metody, niż w przypadku posiadaczek grubych kosmyków. Wszystko to jest brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniej metody. Co więcej, warto zwrócić uwagę, że przedłużanie włosów powinna wykonywać osoba po stosownym kursie. W ten sposób nie narazisz się na zniszczenia naturalnych włosów.

Przedłużanie włosów metodą keratynową

Przedłużanie włosów metodą keratynową jest bardzo popularne, szczególnie wśród kobiet mających gęste, mocne włosy. Osoby z włosami, skłonnymi do wypadania powinny odpuścić sobie zabieg, wykonywany tą metodą. Metoda keratynowa polega na połączeniu cienkich pasm za pomocą wysokiej temperatury. Długość efektu jest uzależniona od szybkości wzrostu naturalnego włosa. Metoda ta, jest bardzo popularna, szczególnie ze względu na cenę i długość efektu, takiego zabiegu.

Przedłużanie włosów metodą na ringi

Kolejną bardzo popularną metodą przedłużania włosów jest zabieg z wykorzystaniem ringów. Łącznikiem pomiędzy naturalnymi, a doczepianymi pasmami są niewidoczne ringi. Ponadto do tego zabiegu nie jest wykorzystywana wysoka temperatura, co sprawia, że takie rozwiązanie będzie idealne dla kobiet, mających cienkie pasma, lub włosy ze skłonnością do wypadania.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową (tape on )

Przedłużanie włosów tą metodą jest niezwykle popularne. Metoda ta jest nieinwazyjna i nie obciąża naturalnych włosów. Ponadto doskonale sprawdza się dla osób, mających cienkie włosy. Metoda tape on polega na łączeniu włosów naturalnych z doczepianymi za pomocą specjalnego kleju. Taśmy są lekkie i niewidoczne, co jest bardzo dużą zaletą tej metody.

Jaki jest koszt zabiegu przedłużania włosów i jaką metodę wybrać?

Koszt zabiegu przedłużania włosów jest uzależniony głównie od gęstości i długości naturalnych kosmyków. Ponadto duże znaczenie ma także metoda i doświadczenie osoby wykonującej taki zabieg. Wpływ na cenę zabiegu ma także rodzaj doczepianych pasm.

Istnieje wiele metod przedłużania włosów. Zabieg ten powinna przeprowadzić osoba mająca odpowiednie umiejętności i szkolenia z przedłużania włosów. Metoda jest uzależniona głównie od kondycji, czy długości naturalnych kosmyków. Dla włosów cienkich, ze skłonnością do wypadania, polecane są specjalne metody, bez wykorzystania wysokiej temperatury.