Jak urodzić chłopca: Czy można wpłynąć na płeć dziecka?

Jak urodzić chłopca: Czy można wpłynąć na płeć dziecka?

Czy chcesz powiększyć swoją rodzinę i masz serce ustawione na posiadanie małego chłopca? Chociaż może się to wydawać dziwne, aby przyznać, że masz preferencje dotyczące płci swojego nienarodzonego dziecka, to nic złego przyznać się do swoich marzeń.

Być może słyszałaś plotki o rzeczach, których możesz spróbować, aby wpłynąć na płeć swojego dziecka. Jakich rzeczy możesz spróbować? Czy niektóre metody są bardziej skuteczne niż inne? I czy to w ogóle działa?

Czy istnieje gwarantowany sposób na urodzenie chłopca?

Jeśli chodzi o to, czy istnieje gwarantowany sposób na zwiększenie szans na urodzenie chłopca – nie, nie ma. Z wyjątkiem medycznego wszczepienia embrionu, o którym wiadomo, że będzie chłopcem, nie ma żadnych gwarancji, jeśli chodzi o płeć dziecka.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje około 50% szans na urodzenie chłopca lub dziewczynki, jeśli wszystko pozostawimy naturze. Wszystko sprowadza się do tego, który plemnik wygra wyścig, a ścigają się ich miliony.

Co ciekawe, jedno z badań przeprowadzonych w 2008 roku na 927 drzewach genealogicznych wskazuje, że to, czy będziesz mieć chłopców czy dziewczynki, może być w rzeczywistości zdeterminowane przez ojca na więcej niż jeden sposób. Nie tylko chromosomy w spermie dyktują płeć dziecka, ale niektórzy ojcowie mogą być predysponowani do posiadania większej liczby chłopców lub dziewczynek.

Według tego badania, mężczyźni mogą odziedziczyć po swoich rodzicach tendencję do posiadania większej liczby chłopców lub dziewczynek, co może oznaczać, że niektórzy mężczyźni produkują więcej plemników z chromosomem Y lub X. Tak więc, jeśli mężczyzna ma więcej braci, może mieć również więcej synów.

Co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na posiadanie chłopca?

Jeśli naprawdę chcesz mieć chłopca, istnieją sugestie, o których niektórzy rodzice powiedzą Ci, że sprawdziły się w ich przypadku. Żadna z tych sugestii nie jest jednak naukowo udowodniona.

Dieta

Na początek warto zastanowić się nad tym, co jesz, gdy starasz się o poczęcie dziecka. Chociaż koncepcja ta nie była szeroko badana ani uzasadniona (więc potraktuj te sugestie z przymrużeniem oka), naukowcy w badaniu przeprowadzonym w 2008 roku na 740 kobietach znaleźli związek między przyjmowaniem większej ilości kalorii a poczęciem chłopca.

Nie oznacza to jednak, że powinnaś gwałtownie zwiększyć wielkość porcji i podjadać przez cały dzień, starając się zajść w ciążę. Pamiętaj, że zdrowe nawyki żywieniowe teraz pomogą Ci nadal przyjmować odpowiednią liczbę kalorii, kiedy będziesz w ciąży.

W badaniu zauważono również, że „kobiety rodzące niemowlęta płci męskiej spożywały więcej płatków śniadaniowych niż te, które rodziły niemowlęta płci żeńskiej.”

Metoda Shettlesa

Inną sugestią, aby zwiększyć swoje szanse na posiadanie chłopca, jest plan poczęcia zwany metodą Shettlesa, który został opracowany przez Landruma B. Shettlesa około 1960 roku.

Shettles badał spermę, aby ustalić, co może mieć wpływ na szybkość plemników. (W końcu to plemnik, który wygrywa wyścig i zapładnia jajo, decyduje o płci). Rozważał czas stosunku, pozycje i pH płynów ustrojowych, aby sprawdzić, co może mieć wpływ na płeć.

Kluczowe punkty metody Shettlesa obejmują:

  • seks w pobliżu owulacji
  • sperma umieszczona blisko szyjki macicy przy użyciu pozycji umożliwiających głęboką penetrację
  • alkaliczne środowisko w pochwie
  • kobieta przeżywa orgazm jako pierwsza

Jak skuteczna jest metoda Shettlesa? Cóż, to zależy od tego, z kim się rozmawia. Shettles twierdzi, że ogólny wskaźnik sukcesu wynosi 75% w obecnym wydaniu jego książki i jest mnóstwo ludzi, którzy twierdzą, że udało im się począć chłopca lub dziewczynkę stosując jego metodę.

Z drugiej strony, niektóre starsze badania wykazały, że seks 2 do 3 dni po owulacji może wcale nie prowadzić do ciąży. A inne badanie sugeruje, że chromosomy X i Y nie mają znaczących różnic w kształcie, które według Shettlesa istniały.

Podsumowanie

To naturalne, że wyobrażasz sobie swoje przyszłe dziecko i masz nadzieję, że będzie ono takie, jakie chcesz. Należy jednak pamiętać, że płeć dziecka zazwyczaj nie zależy od Ciebie.

Pamiętaj, że każde dziecko jest wyjątkowe. To, że masz dziewczynkę, nie oznacza, że musisz porzucić nadzieje na fajne rzeczy, które wyobrażałaś sobie robić z synem. Podobnie, tylko dlatego, że odniosłaś sukces w swoim dążeniu do posiadania małego chłopca, nie oznacza, że życie będzie dokładnie takie, jakie przewidziała Twoja wyobraźnia.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu odczuwasz skrajne rozczarowanie, urazę lub masz trudności z nawiązaniem więzi z dzieckiem, ważne jest, abyś porozmawiała z lekarzem lub terapeutą, który pomoże Ci uporać się z tymi uczuciami.