Naturalny sposób na pozbycie się wągrów

Naturalny sposób na pozbycie się wągrów

Wągry to małe białe grzebieniaste zgrubienia na skórze zazwyczaj w okolicach nosa, podbródka i czoła. Powstają, gdy brud, martwe komórki naskórka, bakterie i łój zostają uwięzione wewnątrz porów. Są one pokryte cienką warstwą skóry, co czyni je trudnymi do leczenia, ponieważ nie można ich łatwo wyrwać, tak jak wyskubujemy zaskórniki.

Pomimo wszystkich związanych z nimi wyzwań, istnieją domowe sposoby na ich naturalne pozbycie się. Remedium jest usunięcie zewnętrznej warstwy skóry z wągra, a następnie wydobycie białego złogu z porów.

Domowe sposoby pomagają pozbyć się białych, twardych zaskórników z porów i ograniczyć ich dalsze powstawanie. Podczas stosowania domowych sposobów musisz jednak uzbroić się w cierpliwość.

1. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest antybakteryjny i antygrzybiczny. Jest on najczęściej używany do pozbycia się wszelkich infekcji bakteryjnych na skórze takich jak trądzik, zaskórniki i wągry.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać podczas używania soku z cytryny na skórze jest to, że nie należy go używać na skaleczenia i rany.

Wystarczy wziąć sok z cytryny i zaaplikować go na wągry za pomocą wacika. Następnie zmyć go po 10 minutach i zastosować krem nawilżający.

2. Soda oczyszczona

Rozcieńcz sodę oczyszczoną w wodzie, zaaplikuj na wągry i pozostaw na 5 minut. Po tym czasie, delikatnie szoruj twarz. Umyj zwykłą wodą i zastosuj nietłusty krem.

3. Ocet jabłkowy

Rozcieńcz ocet jabłkowy w wodzie w stosunku 1:1 i stosuj na wągry za pomocą bawełnianego płatka. Umyj twarz po 10 minutach i zastosuj krem nawilżający.

4. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest antybakteryjny i działa przeciwzapalnie. Dlatego dobrze sprawdzi się w walce z wągrami. Nałóż olejek z drzewa herbacianego bezpośrednio na nos za pomocą czystego palca lub płatka kosmetycznego i pozostaw na 20 minut.

5. Olejek neem

Olej neem jest składnikiem, który jest bardzo znany w Indiach i może być stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. W celu poprawy stanu skóry możesz bezpośrednio zastosować czysty olej neem na danym obszarze i umyć po 20 minutach.

6. Para

Para wodna otwiera zatkane pory, które potem dużo łatwiej usunąć.

Zagotuj wodę i kieruj parę na twarz przez 10 minut, a następnie użyj środka do usuwania wągrów, aby wycisnąć je z porów.

7. Naturalny peeling do twarzy

Użyj naturalnego peelingu do twarzy, aby prawidłowo oczyścić twarz z wągrów. Naturalny peeling do twarzy zapewnia, że Twoja skóra jest czyszczona delikatnie, bez pozbawiania jej niezbędnego nawilżenia.

Peeling do twarzy zapewnia usunięcie martwych komórek skóry i brudu nagromadzonego wewnątrz porów, zmniejszając tym samym szanse na rozwój wągrów.

8. Maseczki peel off

Spróbuj domowej roboty naturalnej maski peel off, aby usunąć wągry razem z korzeniami. Oto niektóre ze skutecznych naturalnych masek peel off:

  1. Maska peel-off z węglem drzewnym: Zmiażdżyć tabletki węgla drzewnego i dodać do nich klej. Mieszać, aż pasta osiągnie gęstą konsystencję. Zastosować ją na wągry i pozostawić do wyschnięcia, a następnie zerwać ją jednym pociągnięciem.
  2. Weź białko jajka do miseczki. Umieść bibułkę na skórze i nałóż na nią warstwę białka. Ponownie przyklej kolejną bibułkę i znów posmaruj białkiem jaja. Zrób to jeszcze 1-2 razy i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie zerwij maseczkę jednym ruchem.

9. Płatki owsiane

Dodaj 2 łyżki płatków owsianych zmielonych w młynku, 1 łyżkę stołową brązowego cukru, 2 łyżki stołowe miodu i sok z 1/2 cytryny. Dokładnie wymieszaj i szoruj miksturą po twarzy, aby pozbyć się wszystkich martwych komórek skóry i białych zaskórników.