Zapachy z kategorii szyprowej

Z pewnością nie raz spotkaliśmy się z określeniem ‘perfumy szyprowe’ ale nie każdy z nas wie, czym tak właściwie one są. O ile pachnidła z kategorii kwiatowej czy owocowej, są na tyle popularne, że zna je praktycznie każdy, szypry są znacznie rzadziej spotykane i każdy jest ich fanem.

Zapachy z dodatkiem kwiatów i owoców są zazwyczaj neutralne, przyjazne dla naszych nozdrzy i na tyle uniwersalne, że możemy ich używać praktycznie na każdą okazję. Osoby, które lubią oryginalne aromaty i chcą wyróżniać się z tłumu powinny rozważyć zakup pachnidła z kategorii szyprowej – w drogeriach czy perfumerii internetowej możemy znaleźć ich różne oblicza.

Perfumy szyprowe swoją premierę miały już w roku 1971 – ich twórcą była firma Coty. Do produkcji swojego pachnidła użyła składników takich jak mech dębowy, bergamotka, labdanum i paczuli. Na początku zapach nie cieszył się zbyt dużą popularnością – miał tyle zwolenników, co i przeciwników. Z czasem jednak zaczęło się to zmieniać i perfumy zaczęły zyskiwać grono wielbicieli. Było to jednak dość specyficzne pachnidło, które z pewnością nie każdemu przypadło by do gustu.

Wszystko co trzeba wiedzieć o perfumach szyprowych

Ciężko opisać jednoznacznie, czym charakteryzuje się zapach perfum szyprowych. Na pewno jest ciężki, intensywny i wyrazisty. Zazwyczaj nie ulatnia się szybko i możemy rozkoszować się nim nawet przez długi czas. Perfumy szyprowe posiadają w sobie słodycz, która jednak nie jest przesadna i nie przytłacza. Jednym, z podstawowych składników pachnideł szyprowych jest mech dębowy. Często występuje on w towarzystwie bergamotki, która jednak może zostać zastąpiona przez akordy cytrusowe. Szypry często posiadają także aromaty kwiatowe czy nawet drzewne.

Perfumy szyprowe to idealne rozwiązanie dla kobiet o silnym, wyrazistym charakterze. Dobrze sprawdzą się również w przypadku zdecydowanych pań, które wiedzą, czego chcą od życia. Najlepiej stosować je podczas chłodnych jesiennych dni – wtedy rozkwitają na naszej skórze najpiękniej. Wieczorna impreza czy oficjalna kolacja to doskonała okazja do skropienia się perfumami właśnie z kategorii szyprowej.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/