Vectus, Motus i Thunder – trzech wspaniałych w dziedzinie depilacji laserowej

Kilkadziesiąt lat temu nie dziwił nikogo widok kobiety z owłosieniem na nogach. Kanony urody jednak się zmieniają i dziś normą jest, że idealne kobiece nogi są gładkie niczym tafla jedwabiu. Niestety są też różne rodzaje zaburzeń hormonalnych (takie, jak nadmiar testosteronu w organizmie), które powodują, że włoski pojawiają się znienacka w nietypowych miejscach (np. nad górną wargą, wokół pępka czy w okolicy brodawek piersiowych). Dlatego powstała skuteczna depilacja laserowa, która umożliwia trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z różnych okolic ciała.

Obecnie wśród najskuteczniejszych laserów do epilacji, wymienia się Vectus, Motus i Thunder – wszystkie dostępne są m.in. w warszawskiej Klinice Miracki.

Przełomowa metoda

Rezultaty fotodepilacji są nieporównywalnie lepsze od zastosowania tradycyjnych metod, typu: depilacja woskiem lub kremem, depilator elektryczny czy zwykła golarka. Włoski usunięte tymi popularnymi metodami prędzej czy później odrastają i znów trzeba je usuwać. A co gorsza włosy usuwane w ten sposób mają tendencję do wrastania w skórę, co pozostawia nieestetyczne ślady, a nawet blizny.

Usuwanie owłosienia za pomocą epilacji laserowej można zastosować w każdym miejscu ciała, w którym oczywiście rosną włoski. Wiązki lasera docierają do mieszków włosowych, gdzie wchłaniane są przez barwnik włosa, co powoduje jego termiczne uszkodzenie. W ten sposób włos zostaje usunięty na zawsze. Im grubsze i ciemniejsze włosy, tym fotodepilacja skuteczniejsza, choć obecnie coraz więcej laserów, dobrze sobie radzi również z jasnymi, rudymi i cienkimi włoskami.

Zalety epilacji laserowej

  • wysoka skuteczność – trwałe usunięcie owłosienia z każdego obszaru (po wykonaniu zalecanej liczby zabiegów),
  • najmniej bolesny ze wszystkich rodzajów depilacji, dzięki zastosowaniu systemów chłodzących,
  • krótki czas zabiegu – od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości depilowanego obszaru,
  • zabieg jest bezpieczny,
  • precyzyjne usunięcie nawet najbardziej obfitego owłosienia.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Zanim kosmetolog przystąpi do depilacji, wnikliwie ocenia stan skóry, zaznaczając białą kredką obszary, które nie powinny być poddawane działaniu lasera (pieprzyki, znamiona, brodawki). Biały kolor kredki jest dla lasera zupełnie niewidoczny, więc omija on zaznaczone miejsca. W zależności od zastosowanego lasera, wykonuje się pojedyncze strzały wiązki świetlnej lub przesuwa się głowicą płynnie po owłosionej skórze. Usuwanie owłosienia wymaga kilku zabiegów, ponieważ podczas jednego likwidowane są tylko włosy będące w fazie wzrostu. Aby cieszyć się na trwałe gładkim ciałem, potrzeba od 4 do 8 zabiegów.

Trzy wspaniałe lasery do depilacji

Istnieją różne rodzaje lasera, które dostosowane są do różnego rodzaju włosów i partii ciała. Mogą się różnić między sobą także sposobem prowadzenia po skórze. Laser diodowy Vectus pracuje na zasadzie pojedynczych strzałów w określone miejsce i najlepiej sprawdza się u osób, które mają problem z nadmiernym owłosieniem. Laser aleksandrytowy Motus zaopatrzony jest w specjalną głowicę, która płynnie i szybko przesuwana jest po skórze i umożliwia skrócenie czasu zabiegu do zupełnego minimum. Z kolei laser Thunder to połączenie aż dwóch skutecznych laserów epilacyjnych: aleksandrytowego i neodymowo-yagowego – dzięki temu można nim przeprowadzić zabieg skutecznej depilacji laserowej nawet u osób posiadających bardzo jasne owłosienie o cienkiej strukturze, z którym gorzej radzą sobie lasery starszej generacji.

Więcej na temat depilacji laserowej przeczytasz na stronie warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/depilacja-laserowa/