Przedłużanie paznokci – jak profesjonalnie wykonać je w domu?

Przedłużanie paznokci – jak profesjonalnie wykonać je w domu?

Modelowanie paznokci to często wykonywany zabieg, zarówno przez wzgląd na potrzebę wyrównania ich długości, jak i tylko dla efektu wizualnego. Jak wykonać przedłużanie w domu? Na czym powinniśmy się skupić i jakie produkty są niezbędne do prawidłowego wykonania podobnej pracy? Czy wykorzystanie żelu posiadającego gęstą konsystencję to lepszy pomysł, niż produkty o rzadszej konsystencji?

1. Kiedy przedłużenie płytki paznokcia jest dobrym pomysłem?

2. Acrylgel i inne materiały niezbędne do modelowania paznokci

3. Na co zwrócić uwagę przedłużając paznokcie?

4. Jak dbać o przedłużone paznokcie?

Kiedy przedłużenie płytki paznokcia jest dobrym pomysłem?

Modelowanie paznokci jest często wykorzystywaną metodą, zarówno na tworzenie jak i ratowanie przypadkowo uszkodzonego manicure. To najprostszy sposób na wyrównanie długości paznokci w sytuacji, gdy jeden z nich ulegnie złamaniu. W ten sposób możemy również wykonać ciekawszy i bardziej atrakcyjny manicure w przypadku, gdy nasze własne paznokcie są słabe i łamią się gdy osiągną większą długość. Decydując się na modelowanie należy pamiętać jedynie o tym, aby nie przedłużać paznokci często oraz aby korzystać z najlepszych dostępnych produktów, by nasze dłonie nie ucierpiały, a sam zabieg był prosty.

Acrylgel i inne materiały niezbędne do modelowania paznokci

Zanim zabierzemy się za modelowanie należy wybrać metodę. Możemy przeprowadzić je za pomocą specjalnego żelu, akrylu lub w oparciu o bazę proteinową. Stosunkowo nowym produktem jest Acrylgel, który stanowi połączenie wytrzymałości akrylu z łatwością korzystania z żelu i może zostać bez problemu użyty w warunkach domowych. Dodatkowo acrylgel jest gęstszy, dzięki czemu łatwiej nam z nim pracować – także gdy samodzielnie modelujemy paznokcie po raz pierwszy w życiu. Poza produktem do samego przedłużenia potrzebujemy również szablonu oraz podstawowych narzędzi do manicure, który należy wykonać przed modelowaniem płytki paznokcia. W przypadku wykorzystania NeoNail Duo Acrylgel lub podobnego produktu musimy posiadać także lampę UV, którą utwardzimy naniesiony na paznokieć żel.

Na co zwrócić uwagę przedłużając paznokcie?

Przedłużając paznokcie w domu, po przygotowaniu ich powierzchni należy najpierw umieścić szablon do modelowania pod ich płytką,  następnie nałożyć produkt na wierzch paznokcia. Kolejnym etapem jest delikatne wymodelowanie za pomocą pędzelka, tak aby kształt arcylgelu był zgodny z używanym przez nas szablonem. Dzięki dużej elastyczności żelu jest to proste i – dopóki nie utwardzimy paznokcia pod lampą – w razie potrzeby daje nam możliwość naniesienia poprawek. Zazwyczaj aby modelowanie było trwałe na płytkę paznokcia należy nałożyć od 2 do 3 cienkich warstw. Po utwardzeniu jednaj należy następnie zaaplikować ponownie produkt aż do uzyskania pożądanego efektu. Dzięki wielu wariantom kolorystycznym bez problemu dopasujemy żel do naszych potrzeb.

Jak dbać o przedłużone paznokcie?

Ponieważ przedłużanie paznokci wymaga od nas czasu i wykorzystania konkretnych kosmetyków, gdy już zdecydujemy się na podobny manicure powinniśmy również zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Nawet najlepszy produkt na niewiele się zda, jeżeli będziemy używać paznokci do podważania lub otwierania twardych rzeczy, czy też pozwolimy naszym dłoniom się przesuszyć. Jeżeli dokonywaliśmy modelowania paznokci, dobrym pomysłem jest wykonywanie prac domowych w odpowiednich rękawiczkach ochronnych, a także stosowanie dedykowanych olejków i innych kosmetyków do pielęgnacji.

Materiał zewnętrzny