Tester perfum – co go różni od podstawowej wersji?

Uwielbiamy otaczać się zapachami. Poprawiają one nasze samopoczucie, dodają nam energii do działania jak również są doskonałym środkiem do wyrażenia swojej osobowości i stylu. Odpowiednio dobrane perfumy dodają nam pewności siebie i sprawiają, że czujemy się niezwykle i wyjątkowo. Odwiedzając perfumerię często poznajemy zapach, który nas urzeka i doskonale przypada nam do gustu. Od razu chcemy stać się jego posiadaczami ale jest jeden, istotny szczegół, który często nas przed tym powstrzymuje – cena.

Za niektóre pachnidła trzeba naprawdę sporo zapłacić. Nie oznacza to jednak, że zakup danych perfum zostanie tylko i wyłącznie naszym marzeniem. Jeśli zrezygnujemy z podstawowej wersji zapachu na rzecz testera możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, czym tester różni się od podstawowej wersji perfum.

Wygląd flakonu będącego testerem

Pierwszą różnicą która występuje między testerem a podstawową wersją perfum to brak korka. W przypadku testera znajdziemy jedynie plastikowy bądź papierowy rulon. Pełni on jedynie funkcję zabezpieczającą. Nie jest to jednak sporym ograniczeniem i problemem, szczególnie jeśli już kiedyś używaliśmy tych samych perfum. W przypadku zapachów, którym jesteśmy wierni od lat, wystarczy zostawić korek od zużytego flakonu. Wówczas posłuży on nam w przypadku testera, chroniąc aromat przed zwietrzeniem. Warto jednak wspomnieć o tym, że istnieją testery w zestawie z korkiem ale jest to raczej rzadkie zjawisko. Jako przykład można wymienić tu Miss Dior Cherie.

Jeśli chodzi o design i ogólny wygląd flakonu nie różni się on niczym od podstawowej wersji perfum. Producent oczywiście umieszcza na buteleczce informacje, że dany produkt jest testerem. Oprócz tego coraz częściej pojawiają się także wzmianki, w których istnieje informacja dotycząca nut zapachowych zawartych w perfumach.

Osoby będące estetami mogą być nieco rozczarowane ponieważ testery pakowane są w kartonowe opakowania bez dodatkowych ozdobników. Zazwyczaj mają one niezbyt estetyczny kolor tektury.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumeriada.pl/podstawowa-wersja-perfum-a-tester-roznice-w-wygladzie/