Dobieranie rozmiaru pierścionka. Na co zwrócić uwagę?

Dobieranie rozmiaru pierścionka. Na co zwrócić uwagę?

O rozmiarze pierścionka mężczyźni zwykle myślą dopiero w chwili, gdy chcą kupić pierścionek zaręczynowy. Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru wydaje im się proste, jednak już po pierwszej wizycie okazuje się, że jest znacznie trudniejsze ze względu na minimalne różnice pomiędzy poszczególnymi wielkościami. Bez znajomości rozmiaru pierścionka trudno wybrać go w sklepie stacjonarnym, a jeszcze trudniej w sklepie internetowym. Jak zmierzyć wielkość pierścionka?

1. Jak mierzy się rozmiar pierścionka?

2. Ditta Zimmermann. com – polska marka biżuteryjna

Przeglądając Instagram lub inny portal społecznościowy, można natrafić na atrakcyjne modele pierścionków i ich reklamy, jednak nie znajdzie się w nich podpowiedzi dotyczących dobierania rozmiaru. Odpowiedni model pierścionka na zaręczyny lub inną okazję można dobrać na podstawie wyglądu. W przypadku rozmiaru jest to niemożliwe. Jak ustalić rozmiar pierścionka dla kobiety?

Jak mierzy się rozmiar pierścionka?

Rozmiar pierścionków damskich mierzy się poprzez ustalenie ich średnicy. Średnica pierścionka powinna być równa średnicy palca. W sklepie jubilerskim można kolejno zakładać różne rozmiary pierścionków lub obrączek na palce i ocenić, który z nich jest właściwy. W przypadku sklepu internetowego wcześniej powinno się samodzielnie ustalić, jaka wielkość pierścionka jest odpowiednia dla danej użytkowniczki. Jak to zrobić? Rozmiar biżuterii da się ustalić z pomocą profesjonalnych miarek jubilerskich. W domowym zaciszu można zastąpić je suwmiarką, wykorzystywaną w warsztacie (taką miarką mierzy się np. tarcze hamulcowe, nakrętki, mufy hydrauliczne).

Palec powinno się mierzyć, gdy dłonie są wypoczęte. Mierzenie ich w upalne dni lub bezpośrednio po treningu sprawia, że wybiera się za duży rozmiar. Palce są wtedy opuchnięte i większe niż zawsze. Warto powtórzyć pomiar następnego dnia, by porównać wyniki. Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o mniej niż milimetr, dlatego dokładność w pomiarach jest kluczowa.

Ditta Zimmermann.com – polska marka biżuteryjna

Wybierając rozmiar pierścionka, warto pamiętać, że podróbki biżuterii mogą różnić się rzeczywistą wielkością od europejskich rozmiarów. Polska marka jubilerska stosuje klasyczną rozmiarówkę, dlatego uniknięcie pomyłek w przypadku jej oferty jest łatwiejsze. Uwagę warto zwrócić w szczególności na biżuterię ze złota.

Na dittazimmermann.com znajdziesz ofertę pierścionków polskiej produkcji. Zdecyduj się na jeden z nich lub zasubskrybuj newsletter i sprawdzaj na bieżąco nowości w ofercie.

Materiał zewnętrzny