Perfumy z ambrą – moc zniewalającego zapachu

Grup zapachowych perfum jest mnóstwo. Wybierając się do drogerii możemy wybierać spośród pachnideł kwiatowych, owocowych, ziołowych czy aldehydowych. Każda z tych grup ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Wybór perfum to kwestia bardzo indywidualna bowiem każdemu podoba się coś innego. Jedni wolą aromaty lekkie, świeże i delikatne, inni chętniej sięgają po zapachy wyraziste, ciepłe i intensywne.

Producenci dokładają wszelki starań by wpasować się w gust konsumentów, dlatego używają w swoich perfumach wyjątkowych, drogocennych składników. Jednym z nich jest chociażby ambra. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, co kryje się pod tym pojęciem i dlaczego warto sięgać po perfumy z jej dodatkiem.

Ambra – co trzeba o niej wiedzieć?

Na samym początku warto wyjaśnić co kryje się pod pojęciem ambry. Jest to składnik pochodzenia zwierzęcego, wykorzystywany w przemyśle perfumeryjnym. Najprawdopodobniej powstaje on na skutek niestrawności kaszalota. Świeża ambra ma postać bryły o woskowatej konsystencji. Jest miękka i się kruszy. Warto również wspomnieć o tym, że świeża wydzielina nie pachnie zbyt przyjemnie, walorów zapachowych nabiera dopiero w momencie wysuszenia.

Ambra często używana jest przy produkcji perfum zarówno damskich jak i męskich. Pełni zazwyczaj rolę utrwalacza, wzmacnia zapach i czyni go bardziej intensywnym. W perfumach posiada słodko-gorzki aromat. Zapach ten można porównać do woni żywicy bądź intensywnych kadzidełek. Perfumy z dodatkiem ambry są tajemnicze, kuszące, ciepłe i otulające. Przez wielu składnik ten uznawany jest za afrodyzjak, który pobudza zmysły i kojarzy się z miłością. Ambra wraz z wanilią, piżmem czy cynamonem tworzy doskonałe połączenie, często wykorzystywane przez producentów pachnideł.

W dzisiejszych czasach ambra jest składnikiem na wagę złota. Kaszaloty to zwierzęta będące pod ochroną dlatego coraz rzadziej można spotkać się z ‘naturalną’ postacią tej substancji zapachowej. Coraz częściej odtwarzana jest ona z syntetycznych związków chemicznych.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumowyblog.pl/ambra-kuszacy-i-tajemniczy-skladnik-perfum/