Perfumy we flakonie z korkiem – co trzeba o nich wiedzieć?

Wybierając się do drogerii bądź przeglądając ofertę perfumerii internetowej w oczy rzuca nam się mnóstwo okazałych i pięknych flakonów. Perfumy w ślicznych, szklanych, często fantazyjnych buteleczkach urzekają nas nie tylko zapachem ale często także oryginalnym flakonem.

Dla estetek oprócz zniewalającej woni równie istotny jest wygląd buteleczki, w której znajduje się zawartość perfum. Niektóre z nich kierując się pociechą dla oka wybierają pachnidła zamknięte na korek, które z pewnością prezentują się bardzo szykownie i elegancko. Warto jednak pamiętać o tym, że taki zakup często wiąże się z pewnymi wadami, które należy mieć na uwadze. W dzisiejszym artykule zdradzamy całą prawdę na temat perfum zamkniętych we flakonach z korkiem.

Przewaga perfum z atomizerem nad pachnidłami z korkiem

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że stosowanie tego typu pachnideł wiąże się ze stałym kontaktem naszego ciała właśnie z korkiem. W związku z tym do perfum może przedostawać się nie tylko pot ale również inne bakterie i zanieczyszczenia znajdujące się na naszej skórze. W kontakcie z naszymi perfumami mogą powodować zniekształcenie zapachu jak również zmianę koloru mikstury. Oprócz tego na dnie buteleczki może osiadać się nieprzyjemny osad.

Warto również wspomnieć o tym, że zamknięcie na korek nie gwarantuje takiej szczelności jaka ma miejsce w przypadku perfum z atomizerem. Z tego też względu podczas każdej aplikacji perfum do ich wnętrza będzie przedostawało się powietrze, przez co pachnidło po jakimś czasie straci swoją dotychczasową trwałość i zacznie się szybciej ulatniać.

Jak więc widać, kupno perfum z atomizerem to bardziej praktyczniejsze rozwiązanie. Nie dość, że aplikacja pachnidła jest znacznie szybsza to dodatkowo nasze ciało równomiernie skrapiane jest zapachem. Jeśli jednak jesteśmy miłośniczkami perfum z korkiem należy stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim nanosić pachnidło na dokładnie oczyszczoną skórę jak również nie trzymać zbyt długo otwartego flakonu. Poza tym nie należy również chwytać otworu buteleczki palcami, na których często znajdują się zanieczyszczenia.