Makijaż do skóry dojrzałej

Inaczej powinny malować się nastolatki, a inaczej kobiety dojrzałe. W pewnym wieku poza malowaniem się dla zabawy dochodzi jeszcze konieczność zamaskowania defektów urody.

Przy pojawieniu się pierwszych bruzd otaczających usta warto zacząć używać dobranej kolorem do pomadki konturówki, która zapobiegnie „wypłynięciu” szminki poza kontur i osadzeniu się jej w pionowych zmarszczkach. Malując oczy stawiajmy na umiar i łagodność – mocne, ciemne kreski u osób w piątej i szóstej dekadzie życia zmniejszają oczy i wyglądają karykaturalnie.

Warto szukać pudru, który będzie dopasowany do skóry. W tym wieku nie sprawdzą się już raczej te matujące, bo cera robi się bardziej sucha z wiekiem. Do tego zadbaj o podkład pielęgnacyjny. Powinien odżywiać skórę, dobrze by miał w składzie retinol. Dzięki temu po całym dniu w makijażu skóra będzie wyglądała lepiej, a nie gorzej.

Młode dziewczyny zwykle nie poświęcają dużo uwagi brwiom, a jeśli nawet, to tylko po to, by podkreślić oprawę oczu. W pewnym wieku brwi stają się rzadsze i bardziej zmierzwione. Warto wtedy co rano przygładzać je i zastanowić się nad zabiegiem makijażu permanentnego lub henny.