Niskie poczucie własnej wartości w związku – jak sobie z nim radzić?

Niskie poczucie własnej wartości w związku – jak sobie z nim radzić?

Niska samoocena w każdej relacji powoduje wiele negatywnych uczuć, które z pewnością przyczyniają się do powstawania problemów w związku. Niestety niska samoocena ma duży wpływ na życie codzienne, dlatego warto wiedzieć jak sobie z nią radzić. Przede wszystkim na taki stan składa się wiele czynników. Niestety, ale w związku niska samoocena jest bardzo kłopotliwym problemem, który prowadzi do powstania wielu problemów, a nawet do rozpadu relacji.

Niska samoocena – zbyt duża presja

Niska samoocena wiążę się przede wszystkim ze zbyt dużą presją, która zdecydowanie nie sprawdza się w życiu codziennym. Niestety, ale prowadzi ona do zbyt wysokich oczekiwań wobec swojej osoby, które są wręcz nierealne i trudne do spełnienia. W związku przejawia się to ciągłym szukaniem uwagi drugiej osoby, chęcią zatrzymania jej przy sobie za wszelką cenę, czy przesadne przywiązanie do partnera, czy partnerki. Wszystko to niestety bardzo często przyczynia się do rozpadu relacji.

Zobacz też: Co zrobić aby osiągnąć lepsze prędkości na rowerze?

Niższa samoocena – poczucie zazdrości w każdej sytuacji

Niestety, ale niska samoocena jest bardzo często powodem chorobliwej zazdrości, która także może doprowadzić do rozpadu relacji. Dzieje się tak ze względu na to, że przekonanie o swojej niskiej wartości, może sprawić, że nie będziesz czuć się atrakcyjnie. Takie myślenie oczywiście wpływa bardzo negatywnie na relację, a przesadna zazdrość może okazać się uporczywa i odpychająca.

Niska samoocena – jaki ma wpływ na związek?

Niska samoocena sprawia, że taka osoba, zrzuca odpowiedzialność na inne osoby. Dzieje się tak zarówno w drobnych sprawach, jak i istotnych wydarzeniach. Niestety, ale osoba z niską samooceną nie umie podjąć ryzyka, szybciej się denerwuje, czy popada w skrajne emocje. Wszystko to wywołuje negatywne emocje, które mogą doprowadzić do rozpadu relacji. Do urozmaicenia życia łóżkowego doskonale sprawdzi się asortyment sklepu Area69, gdzie znajdziesz; wibrator podgrzewany, czy maska psa BDSM.

Jak podnieść samoocenę?

Podniesienie samooceny to bardzo złożony i wymagający proces, który wymaga wiele zaangażowania. Na początku warto przygotować się na sytuacje stresujące, czy niekomfortowe w bezpiecznym środowisku. Bardzo ważne jest także wprowadzenie do codziennej rutyny technik relaksacyjnych, które pozwolą się wyciszyć, czy uspokoić. Bardzo istotne jest pozytywne nastawienie do własnej osoby, a także dokumentowanie sytuacji, które zakończyły się sukcesem. Pamiętaj, żeby pozwolić sobie na przeżywanie słabszych momentów i błędów, które są nieodłącznym elementem życia codziennego. Ważne jest także dzielenie się ze swoimi emocjami, a także stawianie granic w relacjach z innymi ludźmi. Wszystkie te czynniki pomogą Ci podnieść samoocenę, która pełni istotną funkcję w relacjach międzyludzkich.

Niska samoocena ma bardzo negatywny wpływ na relacje międzyludzkie. Dlatego też warto stosować techniki, które mogą okazać się pomocne w podniesieniu samooceny. W ten sposób poprawisz także swoje samopoczucie, a także zwiększysz szanse na udane relacje.

Materiał zewnętrzny