Jakich błędów się wystrzegać podczas zakupów w perfumerii?

Szukając swoich wymarzonych perfum, kierujemy się głównie ich zapachem. Jeśli rozbudzi on nasze zmysły, utkwi w naszej głowie i podbije nasze serce z pewnością chętnie staniemy się jego posiadaczami. Wybór perfum jednak, jak by się mogło wydawać, wcale nie jest łatwym zadaniem. Znalezienie odpowiedniego dla nas zapachu utrudnia nam przede wszystkim ogromny asortyment tego typu produktów zarówno w perfumeriach internetowych jak i stacjonarnych. Często także wybrane przez nas perfumy, które początkowo okazały się strzałem w dziesiątkę, po krótkim czasie budzą w nas odrazę. Dlaczego tak się dzieje? Otóż podczas buszowania w perfumerii zdarza nam się popełniać kilka, kluczowych błędów.

Nieumiejętne testowanie perfum może skutkować zakupem nietrafionego zapachu

Przede wszystkim robiąc zakupy w drogerii z zamiarem znalezienia perfum musimy skupić się tylko i wyłącznie na dwóch czy trzech zapachach. Jeśli będziemy męczyć nasz nos kilkunastoma różnymi aromatami szybko się on zbuntuje i po krótkim czasie nie będziemy w stanie ich od siebie odróżnić. Równowagę powonienia pomogą nam przywrócić z pewnością ziarenka kawy. Warto je mieć przy sobie wybierając się na zakupy w perfumerii.

Jeśli chcemy dobrze i skutecznie przetestować interesujący nas zapach warto stosować go na naszą skórę a nie papierek przygotowany w perfumerii. Perfumy inaczej zachowują się i pachną na ciele niż na papierku. Z tego względu, testując je nieumiejętnie, pierwsze, dobre wrażenie może okazać się niestety mylne. Warto pamiętać również o tym, że nuty bazy długo rozwijają się na skórze i jeśli chcemy dokładnie je poznać musimy odczekać jakiś czas. Początkowe psiknięcie perfum zdradzi nam natomiast tylko i wyłącznie nuty serca i głowy.

Szukając odpowiednich dla siebie perfum nie powinniśmy również zwracać uwagi na modę i obecne trendy w tej kwestii. Gustów jest tyle ile i ludzi na świecie, czyli ogrom. Jeśli chcemy kupić sobie perfumy, które skradną nasze serce musimy kierować się tylko i wyłącznie swoimi własnymi upodobaniami.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/