Jak dobrać makijaż do wieku?

Co kilka lat zmieniamy fryzurę i styl ubierania się. Nie każdy wie, że zmiany powinny dotyczyć także sposobu, w jaki się malujemy.

Główne zmiany jakim podlega skóra twarzy z wiekiem to pojawianie się pierwszych zmarszczek i bruzd a także spadek gęstości skóry. Sprawia to, że kosmetyki kolorowe których używałyśmy całe życie przestają poprawiać urodę a zamiast tego szpecą. Tak dzieje się w przypadku kosmetyków perłowych i rozświetlających, które w okolicach czterdziestki zaczynają bezlitośnie podkreślać każdą zmarszczkę.

Panie w tym wieku powinny więc zastąpić błyszczące cienie i pomadki matowymi a kupując podkład czy korektor zwracać uwagę, by nie zawierał świecących drobinek. Należy przy tym pamiętać, że również zbyt ciemny lub przesadnie matowy fluid odkłada się w zmarszczkach podkreślając je.

Aby nie pogubić się w gąszczu zasad najlepiej więc kupować podkłady dobrej jakości przeznaczone specjalnie do potrzeb skóry w konkretnym wieku, a także zainwestować w korektor o pół tonu jaśniejszy od odcienia skóry, który ukryje wszelkie nierówności skóry.