Czy perfumy na dwóch różnych osobach mogą pachnieć tak samo?

Z pewnością nie raz zdarzyło nam się, że zapach perfum kogoś, kogo mijaliśmy na ulicy skradł nasze serce i idealnie wpasował się w nasz gust. Mimo, że wybór pachnideł zarówno w drogerii jak i perfumerii internetowej jak np. https://esentire.pl jest tak spory, czasami ciężko jest nam podjąć jednoznaczną decyzję odnośnie zakupu. Poszukiwania swojego wymarzonego zapachu często trwają naprawdę długo a nierzadko i tak okazują się bezowocne. Zadanie staje się dużo łatwiejsze, gdy ktoś z naszego najbliższego otoczenia używa perfum, które nam się podobają i które same chciałybyśmy mieć. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zapach który świetnie prezentuje się na koleżance czy znajomej, całkiem inaczej może pachnieć na naszej skórze. Dzisiaj wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje.

Co wpływa na charakter zapachu?

Na samym początku warto wspomnieć o kilku, żelaznych zasad, których powinnyśmy się trzymać podczas testowania perfum. Miejsce, na które chcemy zaaplikować pachnidło musi być dokładnie oczyszczone i pozbawione resztek kosmetyków, które mogą zniekształcać zapach. Dzięki temu skóra odzyskuje naturalne PH co jest niezwykle istotne podczas doboru pachnidła. Na rozwijanie się zapachu na naszej skórze wpływ ma także stopień jej nawilżenia jak również hormony czy nawet dieta. Jak więc widać, czynników jest naprawdę wiele. Najważniejszym z nich jest jednak rodzaj naszej skóry.

Osoby z przesuszonym naskórkiem mogą skarżyć się na zbyt słabą trwałość perfum. Skóra może chłonąć olejki zapachowe zawarte w pachnidle i tym samym będą obniżały jego trwałość. Z tego właśnie względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała – doskonale sprawdzi się w tym przypadku bezzapachowa wazelina kosmetyczna. Należy też sięgać po zapachy bardziej intensywne i wyraziste z akordami korzennymi bądź orientalnymi. Jeśli lubimy perfumy owocowe czy kwiatowe, trzeba pamiętać o tym by wybierać ich nieco cięższe wersje.

Osoby ze skórą tłustą powinny pamiętać o tym, by nie aplikować na siebie zbyt dużej ilości perfum. W ich przypadku pachnidło będzie bardziej intensywne a w nadmiarze może stać się wręcz przytłaczające. Najlepiej w wypadku takich osób sprawdzą się lekkie i delikatne perfumy owocowe bądź kwiatowe.

Osoby ze skórą normalną nie mają żadnych ograniczeń w kwestii wyboru odpowiednich dla siebie perfum.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/