Cała prawda o perfumach z dodatkiem róży

Półki sklepowe w drogerii czy oferta w perfumerii internetowej kusi nas ogromem zapachów w pięknych, eleganckich, oryginalnie przyozdobionych flakoników. Wybór pachnidła jest jednak kwestią bardzo indywidualną – każdy z nas ma inny gust i upodobania w tej kwestii. Jednymi z najchętniej wybieranych perfum są zapachy kwiatowe. Idealnie nadają się na ciepłe dni dla osób, które są wrażliwe, delikatne i chcą podkreślić swoje piękno zapachem w subtelny sposób. Perfumy kwiatowe zaskarbiły sobie sympatię wielu odbiorców – są uniwersalne a zarazem potrafią mieć różne oblicza. Dzisiaj pod lupę bierzemy królowę kwiatów – różę.

Wszystko o róży

Dla wielu osób róża to kwiat symbolizujący piękno i miłość – nie bez powodu wychodząc na randkę ze swoim ukochanym najczęściej jesteśmy obdarowane właśnie różami. To wyjątkowy kwiat który już w starożytności cieszył się ogromnym uznaniem.

Kiedy róża trafiła do Europy, wykorzystywano ją głównie w celach dekoracyjnych. Na początku nie doceniano jej dobroczynnej mocy, która jak się wkrótce okazało, szybko została zauważona. Róża pełniła ważną rolę w rytuałach religijnych oraz medycynie naturalnej. Olejki, które z niej pozyskiwano miały właściwości przeciwzmarszczkowe. Doskonale też wpływały na kondycję skóry czyniąc ją jędrną i wygładzoną. Poza tym róża dobrze działa na naszą psychikę – jej zapach sprawia, że czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Pomaga on również skutecznie rozładować stres. Olejki z róży często stosuje się także do kąpieli – dzięki niemu możemy cieszyć się gładką, nawilżoną i oczyszczoną skórą.

Perfumy różane najczęściej są subtelne ale i uwodzicielskie. Producenci pachnideł zazwyczaj na niej opierają swoją całą kompozycję bądź używają jej jako dodatku i tła dla innych akordów. Róża bardzo dobrze komponuje się z aromatami owocowymi, drzewnymi czy korzennymi. Perfumy różane mogą być słodkie, orzeźwiające, delikatne ale i ciężkie – wiele zależy od tego, jaki rodzaj kwiatu został użyty w danej kompozycji i jakie inne nuty zapachowe mu towarzyszą.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/