Aromatyczne perfumy z przyprawami – kiedy warto ich używać?

Perfumy powinny wyrażać nasz charakter, styl bycia i być doskonałym uzupełnieniem naszej codziennej stylizacji. Wybierając swój wymarzony zapach powinniśmy oczywiście kierować się zmysłem powonienia ale nie tylko. Jeśli dany aromat skradnie nasze serce i urzeknie nasze nozdrza, jak najszybciej chcemy stać się jego posiadaczami. Warto jednak przemyśleć, podczas jakiej pory roku będziemy go używać.

Latem i wiosną zdecydowanie najlepiej sprawdzą się perfumy lekkie, świeże o kwiatowo-owocowych aromatach, które zimą mogą po prostu zginąć pod grubym płaszczem. W trakcie chłodnych dni powinniśmy natomiast otaczać się intensywniejszymi, bardziej wyrazistymi i aromatycznymi zapachami. Doskonałe w tym wypadku okażą się perfumy z dodatkiem przypraw. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, które z nich najczęściej tworzą kompozycje zapachowe.

Jakie przyprawy najczęściej są składnikami perfum?

Z pewnością nie raz spotkaliśmy perfumy z dodatkiem anyżu. Ma on lekko słodkawy i bardzo przyjemny aromat. Wielu kojarzy się on z zapachem lukrecji. Anyż dodaje całej kompozycji nutkę pikanterii i wprowadza odrobinę ziołowego tchnienia. Pachnidła z anyżem zazwyczaj są wyraziste, intensywne a dla niektórych nawet specyficzne.

Bardzo często w perfumach możemy spotkać się również z fasolą tonka. Przyprawa ta ma słodką, odurzającą woń, podobną do zapachu wanilii. Wprowadza również do kompozycji pudrową nutę. Doskonale komponuje się z takimi składnikami jak lawenda, róża czy paczula.

Aromatyczną przyprawą, kojarzącą nam się ze Świętami, słodkościami i występującą również w perfumach jest cynamon. Posiada on słodki aromat i nadaje całej kompozycji wyjątkowego charakteru. Perfumy z dodatkiem cynamonu są kuszące, zmysłowe i nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Warto również wspomnieć o imbirze, który w kompozycjach potrafi mieć wiele twarzy. Może być świeży i egzotyczny a może także stać się ciepły i cierpki. Często stanowi on dodatek perfum orientalnych. Idealnie współgra ze składnikami takimi jak trawa cytrynowa, mięta czy jaśmin.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumowynet.pl/perfumy-z-dodatkiem-przypraw-zimowy-niezbednik/