Zabiegi na twarz po 40. – co warto wybrać? Podpowiadamy!

Zabiegi na twarz po 40. – co warto wybrać? Podpowiadamy!

Nie jesteśmy w stanie zatrzymać upływającego czasu, natomiast dzięki współczesnej technologii i rozwiązaniom oferowanym przez medycynę estetyczną możemy skutecznie przeciwdziałać oznakom starzenia się skóry, jak również niwelować te zmiany, które dotychczas pojawiły się na naszej twarzy, a z których nie do końca jesteśmy zadowoleni. Skóra w każdym wieku ma zupełnie inne potrzeby. Dziś przyjrzymy się bliżej pielęgnacji skóry po czterdziestce, a dokładnie z jakich zabiegów warto skorzystać, by twarz na nowo promieniała młodzieńczym blaskiem.

Rozpocznijmy jednak od tego, co sami możemy zaproponować swojej skórze, by jak najdłużej była zdrowa oraz piękna. Odpowiednie działania prewencyjne, a więc właściwa, codzienna pielęgnacja skóry twarzy sprawi, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii będą jedynie dopełnieniem całości, a tym samym ich efekty znacznie lepsze. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25. roku życia i od tego czasu powinniśmy przykładać szczególną uwagę do pielęgnacji skóry oraz zdrowego trybu życia.

Z wiekiem skóra zmienia swoją strukturę – stopniowo zanika tkanka tłuszczowa, zmniejsza się produkcja kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny, a więc głównych składników podtrzymujących napięcie skóry. Ponadto spowolnieniu ulega metabolizm oraz wszelkie procesy regeneracyjne skóry i organizmu. Mówiąc o prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim dokładne jej oczyszczenie. Ponadto warto korzystać z odpowiednich kosmetyków, dedykowanych skórze w tym wieku, dzięki którym dostarczymy jej niezbędnych składników odżywczych i nawilżających. Musimy mieć natomiast świadomość tego, że ogólnodostępne preparaty mają działanie wyłącznie powierzchowne, a to niestety nie wystarczy, by skutecznie walczyć z oznakami starzenia się skóry, takimi jak pojawiające się zmarszczki, utrata jędrności skóry czy zniekształcenie owalu twarzy.

Remedium na starzenie się skóry twarzy – najlepsze zabiegi po 40-stce

Na tym etapie życia jedną z najważniejszych rzeczy dla naszej skóry będą działania skupiające się wokół pobudzenia naturalnej produkcji kolagenu i elastyny – duetu białek, które odpowiedzialne są za utrzymanie jędrności skóry. Poniżej prezentujemy zabiegi, które doskonale sobie z tym poradzą, dając niesamowite efekty.

Mezoterapia igłowa

To jeden z zabiegów, który będzie idealnym rozwiązaniem dla skóry dojrzałej – tym bardziej, iż umożliwia dopasowanie takich parametrów, które w jak najlepszy sposób będą odpowiadać na indywidualne potrzeby skóry. Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia, które wykonuje tysiące mikronakłuć w skórze. Tak powstałe urazy zmuszają skórę do rozpoczęcia naturalnych procesów naprawczych, w tym produkcji kolagenu. Ponadto sposób ten ułatwia dostarczanie odpowiednio dobranych substancji odżywczych w głąb skóry, ulepszając ich działanie.

Nici liftingujące

Mówiliśmy już, że wraz z upływającym czasem zmieniają się rysy twarzy – zaciera się jej owal, skóra staje się bardziej obwisła, a dodatkowo następuje stopniowa utrata podskórnej tkanki tłuszczowej, dodatkowo pogarszając efekt wizualny twarzy. Skutecznym rozwiązaniem na poprawę owalu twarzy i przywrócenie jej jędrności jest zastosowanie nici liftingujących. Wyróżnić można kilka ich rodzajów, natomiast ogólnie mówiąc mają one dwa cele główne – po pierwsze, utworzyć „rusztowanie” i podporę dla opadających tkanek, po drugie, stymulować skórę do produkcji nowego kolagenu. Nici wprowadzane są pod skórę przez niewielkie nacięcia. Niektóre z nich posiadają haczyki, które uniemożliwiają ich cofanie. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

To niezwykle bezpieczna metoda, bowiem bazująca na naturalnym surowcu – osoczu bogatopłytkowym – pobieranym z własnej krwi pacjenta. Jest to nic innego, jak koncentrat płytek krwi oraz czynników wzrostu, odpowiadających za przebieg procesów naprawczych w skórze. Najpierw od pacjenta pobierana jest krew, która następnie jest właściwie przygotowywana. Gotowy koncentrat metodą iniekcji dostarcza się w głębokie warstwy skóry, pobudzając ją do odnowy. Efektem jest intensywnie nawilżona, wzmocniona, ujędrniona skóra twarzy, która dzięki temu zabiegowi przechodzi naturalny lifting.

Możliwości współczesnej medycyny estetycznej są znacznie szersze, stąd też dostępny jest cały szereg zabiegów, które warto wykonać po 40-stce. Najlepiej udać się do renomowanej kliniki, gdzie pod okiem specjalistów będziemy mogli skorzystać z najlepszych rozwiązań, najbardziej odpowiadającym naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką: https://www.drszczyt.pl/