Podkład nawilżający – kosmetyk nie tylko do suchej skóry

Podkład nawilżający – kosmetyk nie tylko do suchej skóry

Codzienny makijaż nie musi obciążać skóry i pogarszać jej kondycji. Przeciwnie! Może przynosić korzyści i wspierać pielęgnację. Podkład nawilżający jest właśnie takim kosmetykiem. Choć skutecznie nawadnia, ma także mnóstwo innych właściwości, sprawiających, że skóra staje się piękna i idealnie pielęgnowana każdego dnia.

Co może podkład nawilżający?

Najważniejsze cechy podkładu nawilżającego kryją się w jego nazwie i charakterze. Podkład tego typu przede wszystkim wyrównuje koloryt skóry, niweluje widoczność przebarwień, wygładza i poprawia odcień cery. Jego dodatkową funkcją jest nawodnienie skóry, które uzyskuje się dzięki działaniu takich składników, jak kwas hialuronowy czy ekstrakty roślinne lub inne komponenty o nawilżającym działaniu. Podkład nawilżający często może jeszcze więcej! Wiele z kosmetyków tego typu zawiera dodatkowe składniki pielęgnujące o działaniu odżywiającym skórę, niwelującym zmarszczki czy korygującym wydzielanie sebum. Przeznaczone są także do skóry wrażliwej. Można z łatwością znaleźć produkty hipoalergiczne czy zawierające filtry przeciwsłoneczne, chroniące skórę przed fotostarzeniem.

Kiedy warto sięgnąć po podkład nawilżający?

Wbrew pozorom, po podkład nawilżający warto sięgnąć nie tylko wtedy, gdy masz suchą skórę. Tak naprawdę każda skóra potrzebuje regularnego nawilżenia. Działanie podkładu sprawia, że makijaż w ciągu dnia nie tylko upiększa, ale także pielęgnuje skórę, zapewniając jej nawodnienie i ochronę przed utratą wody. Często wspiera funkcjonowanie warstwy hydrolipidowej, tworzącej płaszcz zapobiegający wysuszeniu. Takie działanie służy każdemu rodzajowi skóry. Zarówno cera sucha, jak i wrażliwa, trądzikowa, naczynkowa, przetłuszczająca się czy mieszana wymaga całodziennego nawilżenia. Podkład nawilżający jest sposobem na zapewnienie skórze tej funkcji przy jednoczesnym zachowaniu właściwości upiększających. Dzięki temu możesz cieszyć się makijażem, który jednocześnie pielęgnuje skórę.

A co z bazą?

Czy stosując podkład nawilżający, musisz używać bazę? To zależy od potrzeb. Jeśli masz suchą skórę, każde dodatkowe nawilżenie, a takie zapewnia dobrej jakości baza, jest pożądane. Warto też pamiętać, że choć najlepsze bazy mają działanie pielęgnacyjne – nawilżając i odżywiając skórę – działają one także wspierająco na trwałość makijażu oraz wstępnie wyrównują cerę i ją korygują. Jeśli zmagasz się z suchością skóry, wybierz bazę nawilżającą lub krem, który można stosować pod podkład. Istnieje wiele produktów tego typu, które świetnie sprawdzą się w tej roli. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe działanie nawilżające, a jednocześnie poprawiasz i utrwalasz makijaż.

Nawilżenie to jedno z najważniejszych potrzeb skóry. Utrzymanie nawodnienia jest ważne dla każdego jej rodzaju, a podkład nawilżający to świetny sposób na połączenie pielęgnacji z makijażem. Dzięki niemu możesz cieszyć się piękną i zdrową skórą, wspierając jej kondycję przez cały dzień.

Materiał Partnera