Jak naturalnie usunąć cienie wokół ust i warg?

Jak naturalnie usunąć cienie wokół ust i warg?

Ciemne miejsca wokół ust i warg są problemem zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Podczas gdy mężczyźni zapuszczają wąsy i brodę, aby ukryć te miejsca, kobiety starają się je ukryć stosując makijaż. Nie każdy jednak chce nosić makijaż przez cały czas.

Chociaż istnieje wiele produktów dostępnych na rynku, aby leczyć przebarwienia wokół ust i warg, zdecydowanie lepiej korzystać z naturalnych środków, ponieważ skóra wokół tego obszaru jest cienka i wrażliwa.

Zanim jednak przejdziemy do naturalnych środków zaradczych, warto poznać możliwe przyczyny tego stanu:

  • Nadmierne ścieranie naskórka (nitkowanie, golenie)
  • Używanie zbyt gorącego wosku
  • Wysuszona skóra
  • Hiper-pigmentacja
  • Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne
  • Stan chorobowy

Środki ostrożności, które należy podjąć, aby uniknąć przebarwień wokół ust i warg

  • Bądź delikatna podczas usuwania włosów z górnej części warg, ponieważ ciągłe nacięcia i otarcia mogą powodować ciemnienie skóry.
  • Jeśli masz suchą skórę, stosuj dodatkowo krem nawilżający wokół ust, ponieważ skóra w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa i sucha.
  • Nigdy nie zapominaj o stosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym przed wyjściem na słońce.
  • Jeśli problem nie ustępuje, zwróć się o pomoc do lekarza.

1. Woda różana i gliceryna

Suchość wokół ust może prowadzić do przebarwień. Dlatego gliceryna jest najlepszym środkiem do odżywiania wysuszonej skóry. Dodatkowo, udowodniono, że woda różana łagodzi i rozjaśnia skórę.

Wymieszaj po 1 łyżce stołowej gliceryny i wody różanej, a następnie nałóż ją na obszar wokół ust i warg w nocy, a rano obudzisz się z gładką, czystą skórą.

2. Sok z cytryny i woda różana

Cytryna jest doskonałym środkiem wybielającym, ale trzeba być ostrożnym podczas korzystania z niej samodzielnie na skórę, ponieważ może podrażniać wrażliwą skórę. Dlatego zawsze upewnij się, że używasz jej z jakimś innym składnikiem.

Aby uspokoić kwaśny charakter cytryny można ponownie użyć wody różanej. Zmieszaj 4-5 kropli soku z cytryny z 1 łyżką stołową wody różanej i nałóż na świeżo oczyszczoną skórę. Rób to codziennie na noc, a uzyskasz widoczne rezultaty w pozbyciu się cieni wokół ust i warg.

Wolisz skorzystać z pomocy profesjonalistów? Modelowanie ust Łódź – Sprawdź ofertę!

3. Sok z cytryny i miód

Miód jest nasycony wieloma antyoksydantami, które leczą i odżywiają skórę. Również sok z cytryny jest znany ze swoich właściwości wybielających. Wymieszaj 2-3 krople soku z cytryny z łyżeczką miodu, a następnie nałóż tę mieszankę na obszar wokół ust i warg. Spłucz po 15 minutach.

4. Sok pomidorowy

Użyj gotowego soku ze sklepu, lub wyciśnij samemu i zastosuj go na obszarze z przebarwieniami, pozostaw na 30 minut. Umyj twarz wodą. Rób to codziennie, a rezultaty zobaczysz w ciągu zaledwie tygodnia. Pomidor zawiera likopen, który rozjaśnia koloryt skóry. Możesz również zastosować sok pomidorowy, aby rozjaśnić inne ciemne obszary ciała.

5. Aloe Vera Gel

Żel aloesowy jest naturalnie kojącym składnikiem, który jest bardzo pomocny w usuwaniu cieni, przebarwień i hiperpigmentacji. Nałóż żel aloesowy na ciemny obszar skóry. Pozostaw na noc, a rano zmyj zimną wodą. Rób to codziennie przez 2 tygodnie, a zobaczysz widoczne rezultaty.

Artykuł Sponsorowany