Na co zwrócić uwagę wybierając myjnię fryzjerską?

Na co zwrócić uwagę wybierając myjnię fryzjerską?

Nowoczesne salony fryzjerskie wyposażone są w różne sprzęty. To właśnie od mebli i urządzeń, zależy poziom obsługi, jaką dany salon oferuje swoim klientom. Niezwykle ważne jest więc odpowiednie zaaranżowanie wnętrza, zakupienie potrzebnych akcesoriów, foteli, ale również wybranie dobrych myjek fryzjerskich. Przy wyborze modeli, należy ocenić dysponowaną ilość wolnego miejsca. Inny produkt sprawdzi się do małego zakładu fryzjerskiego, a inny do bardziej przestronnych miejsc. Jakie kwestie wziąć pod uwagę wybierając myjnie fryzjerskie?

Myjnia fryzjerska – podstawowe informacje

Myjnia to spora umywalka, przy której fryzjer może umyć klientowi włosy czy zmyć farbę. Ważne jest to, aby była wygodna zarówno dla klienta, jak i dla personelu salonu, który będzie przy niej pracował. Na rynku dostępnych jest wiele modeli myjni fryzjerskich, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli chodzi o ich rodzaje można wymienić:

  • Krzesło fryzjerskie zintegrowane z myjnią- polecane do salonów o większej powierzchni, są to modele, które zajmują stałe miejsce. Prezentują się profesjonalnie i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Takie produkty kosztują kilka tysięcy złotych. Co ważne, nie można ich przenosić, a więc najlepiej dobrze zaplanować lokalizację myjni,
  • Myjnia wolnostojąca- nadaje się do mniejszego salonu, można ją przenosić. Do myjni wystarczy podstawić fotel, aby móc rozpocząć pracę. Nie zapewnia taką wygodę, jak wspomniany wyżej model. Jest polecana zwłaszcza do miejsc oferujących strzyżenie dzieci, gdyż można łatwo dostosować jej wysokość. Jest to model dostępny w niższej cenie.

Decyzja o wyborze konkretnej myjni fryzjerskiej powinna być kierowana przede wszystkim wielkością salonu, jak i dysponowanym na ten cel budżetem. Oczywiście nie warto zbytnio oszczędzać, gdyż może odbić się to na wygodzie klientów. Jej umiejscowienie i podłączenie dobrze jest zaplanować jeszcze na etapie aranżowania salonu.

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę wybierając myjnię fryzjerską?

Wybierając ten mebel fryzjerski, należy zwrócić uwagę na pewne ważne kwestie. Dzięki temu, można wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego salonu, jak i klientów. Niezależnie od tego, czy ma być to model przenośny czy kompaktowy, należy zwrócić uwagę na:

  • kształt misy.
  • obudowę myjni fryzjerskiej,
  • baterie do myjni fryzjerskiej,
  • wykonanie fotela,
  • dodatkowe udogodnienia.

Wybierając myjnie fryzjerskie, należy pamiętać, że najważniejszym ich elementem jest sama misa. Musi być przede wszystkim wystarczająco głęboka i szeroka, tak, aby można było w niej bez trudu wymyć nawet długie włosy klientów. Musi też posiadać specjalne wgłębienie na kark, aby cały zabieg przebieg w pełni komfortowo, a klient nie skarżył się na ból pleców. Dobrze jest również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonanie są myjnie fryzjerskie. Misa jest najczęściej ceramiczna. Jej zaletą jest to, że można ją bez żadnych trudności wyczyścić. Więcej kosztuje umywalka kamienna, jednakże wygląda gustownie i wyjątkowo. Nie bez znaczenia jest także sama obudowa myjni. Może być ona zrobiona z tworzywa sztucznego, które łatwo się czyści, jednakże szybko ulega uszkodzeniu. Z czasem popęka, przez co zacznie wyglądać mało estetycznie. Lepszym rozwiązaniem są solidne obudowy wykonane ze stali nierdzewnej. To wytrzymały materiał, który także nie sprawia trudności podczas czyszczenia.

Myjnie fryzjerskie muszą być wyposażone w baterie. Ta natomiast musi być wytrzymała, gdyż będzie elementem silnie eksploatowanym. Trzeba też zwrócić uwagę na samą jakość węża. Dobrze jeśli bateria jest wymienna, ponieważ w razie potrzeby będzie można szybko zakupić i założyć nową. Wygoda klienta zależy w dużej mierze od wybrania odpowiedniego fotelu. Polecane jest zwłaszcza komfortowe siedzisko i podnóżkiem oraz podłokietnikami. Aby zapewnić klientom luksusową obsługę można zakupić model posiadający wbudowaną funkcję masażu. W ten sposób klienci będą mogli odprężyć się i zrelaksować. Trzeba też pamiętać, aby fotel wpasował się w styl wnętrza. Wszelkie elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego muszą tworzyć jedną, harmonijną całość. Z tego względu myjnia musi pasować do reszty mebli, jeżeli chodzi o jej kształt, kolor, rodzaj tapicerki fotela.

Gdzie kupić meble fryzjerskie?

Myjnie fryzjerskie najlepiej kupować od zaufanych sprzedawców takich jak https://salonova.pl/myjnie-fryzjerskie. Tylko wtedy można mieć pewność zakupu wysokiej jakości produktów, które posłużą salonowi fryzjerskiemu przez wiele lat. Dobre meble fryzjerskie muszą być bowiem wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów, który będą też proste w czyszczeniu. Warto zainwestować w jak najlepsze wyposażenie salonu, kupując od profesjonalnego sklepu, który gwarantuje trwałość swoich produktów.

Materiał Partnera