Koc akrylowy – dlaczego warto go mieć w swoim domu?

Koc akrylowy – dlaczego warto go mieć w swoim domu?

Koce akrylowe są trwałe i odporne na plamy, dlatego są łatwe w utrzymaniu czystości. Jest także miły w dotyku i ciepły, co sprawia, że jest wygodny do użytku. Akryl jest również odporny na odkształcenia, dlatego koc zachowuje swój kształt po wielokrotnym praniu. Akrylowe koce są również dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala dopasować go do praktycznie każdego stylu wnętrza. Warto dodać, że znakomicie utrzymuje temperaturę, można się pod nim zatem wygodnie ułożyć i szybko ogrzać. Skupmy się zatem na wzorach, skoro już znamy właściwości tego materiału. W minimalistycznych wnętrzach znakomicie będzie prezentował się piaskowy koc akrylowy, który można dopasować do każdej kanapy, fotela czy łóżka. Możesz także się także zaopatrzyć w wersję z wytłoczonym wzorem. Koc akrylowy w takiej formie doskonale dopasuje się do takich okazji jak np. święta Bożego Narodzenia. Opakowany w ozdobny papier może z powodzeniem posłużyć jako gustowny prezent. 

Koce akrylowe – zalety i wady 

Zarówno koc poliestrowy, jak i akrylowy, czy koc polarowy, wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Są jednak wyjątkowo skuteczne, atrakcyjne wizualnie trwałe i niejednokrotnie pełnią funkcję kołdry. Doskonale sprawdzają się zatem na chłodne wieczory. Przed zakupem konkretnego rozwiązania, warto jednak poznać jego wady i zalety. Skupmy się tym razem na kocu akrylowym. Do jego zalet z pewnością można zaliczyć trwałość i wysoką odporność na plamy i zabrudzenia, które po prostu się go nie imają. Znakomicie sprawdzi się zatem w domu, w którym są zwierzęta czy dzieci. Do tego jest bardzo przyjemny w dotyku, co pozwala na wykorzystanie go bezpośrednio na skórę. Co ważne odpowiednio duży może posłużyć jako narzuta na dwuosobowe łóżko. Koc akrylowy jest także odporny na odkształcenia, a co za tym idzie, nie gniecie się i zachowuje swój pierwotny kształt nawet po wielokrotnym praniu. Bez problemu znajdziesz także różne wersje kolorystyczne i dobierzesz je do swojego wnętrza. Jego wady są na szczęście nieliczne. Należy je jednak wymienić, ponieważ świadome wybory konsumenckie są niezwykle istotne. Koce akrylowe nie są tak ciepłe, jak te wykonane z wełny. Jednak sztuczna tkanina nie jest w stanie dorównać naturalnej, ale jest od niej przyjemniejsza w dotyku i nie podrażnia delikatnej skóry. Należy także wymienić elektryzowanie się, co z reguły nie jest ogromnym problemem, dopóki nie zakładamy koca na głowę. Został wykonany z włókien syntetycznych, dlatego przyjmuje się, że nie jest szczególnie przyjazny dla środowiska. Jednak, jeśli zdecydujesz się na zakup porządnego produktu na długie lata, będzie można go porównać z wełną, pod względem wpływu na planetę. 

Akrylowe koce – dopasuj je do swojego wnętrza 

Coraz więcej osób zwraca obecnie uwagę na wygląd pomieszczeń, w których przebywa. Warto zatem dopasować efektowne meble i ciekawe tekstylia. Koce akrylowe elway to znakomita propozycja do każdego domu. Mają przyjemną strukturę i ciekawe wzory, które można dopasować na zimowe wieczory, ale także podczas wiosny i jesieni. Fantastycznie sprawdzą się także na piknik latem. Możesz wybrać gładkie propozycje lub wyjątkowe wzory nawiązujące do lata. Mają zatem szerokie zastosowanie, ponieważ poza ogrzewaniem ciała, znakomicie odnajdują się również w roli narzuty na łóżko. Szeroki wybór akrylowych koców znajdziesz w ofercie naszego sklepu online. Dostępne są różnorodne kolory, a także rozmiary, co pozwoli Ci dopasować je również do pokoju dziecka i nastolatka. 

Materiał zewnętrzny