Jak malować brwi pomadą? Krok po kroku

Jak malować brwi pomadą? Krok po kroku

Brwi są oprawą oczu. Jednakże niektórzy nie wiedzą czego użyć i jak to zrobić, żeby nadać im właściwy kształt. Niektóre z produktów do brwi łatwo się ścierają i nie utrzymują się wystarczająco długo na swoim miejscu. Z pomocą przychodzi pomada do brwi, którą znacznie trudniej zetrzeć. Cechuje ją większa trwałość i mocna pigmentacja. Za jej pomocą można bardzo precyzyjnie nadać kształt swoim brwiom. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w tym artykule.

Czym jest pomada do brwi?

Jest to produkt o strukturze wosku. Ma bardzo dużo pigmentu, co oznacza, że nie można przesadzać z ilością, jaką się nakłada na brwi. Wystarczy odrobina, aby uzyskać zadowalający efekt. Za pomocą pomady można bardzo precyzyjnie nadać kształt brwiom, wykorzystując do tego cienki pędzelek do brwi. Pomada najczęściej zamknięta jest w szklanym słoiku.

Jak namalować brwi pomadą?

Aby namalować brwi pomadą, należy zastosować pewne kroki, takie jak:

  1. Przeczesanie brwi grzebykiem. Warto zastosować ten krok, aby włoski układały się w odpowiednim kierunku. Może to być druga końcówka kredki do brwi, wyczyszczony grzebyk od mascary, albo osobne narzędzie.
  2. Nałożenie pomady na pędzelek skośny. Ważne, aby nałożyć tylko odrobinę produktu. Nadmiar należy wytrzeć o dłoń.
  3. Narysowanie testowej kreski na ręce, aby sprawdzić, czy na pędzelku znajduje się wystarczająca ilość produktu. 
  4. Rysowanie dolnej linii brwi, krótkimi ruchami. Co jakiś czas należy dokładać odrobinę produktu. To pomoże na większą kontrolę. To samo należy zrobić z drugą stroną. Początkowo może nie być to łatwe, ponieważ wymaga to nieco precyzyjności. Jednak wystarczy trochę praktyki i można to szybko opanować. 
  5. Rysowanie pędzelkiem od dołu do góry i malowanie górnej granicy brwi. Należy nabrać odrobinę produktu i przeciągać delikatne, krótkimi ruchami. 
  6. Wypełnianie całych brwi, prawie czystym pędzelkiem. Najlepiej zacząć od łuku brwiowego, który ma być mocniejszy, a początek delikatniejszy. 
  7. Wyczesanie nadmiaru produktu z brwi grzebykiem. Pomada do brwi w nadmiarze może tworzyć nienaturalny efekt, więc warto delikatnie wyczesać produkt z brwi. Górna ich granica powinna być wyraźniejsza, a górna bardziej subtelna.
  8. Domalowanie cienkim pędzelkiem pojedynczych włosków, jeżeli jest taka potrzeba, ponieważ po wyczesaniu mogą tworzyć się prześwity. Ważne jest, aby na pędzelku praktycznie nie było produktu. W razie potrzeby można dołożyć odrobinę pomady na końcówkę pędzelka.
  9. Teraz można utrwalić brwi produktem do ich utrwalania, jeżeli jest taka potrzeba.

Najczęstsze błędy 

Lepiej jest dowiedzieć się wcześniej, jakie błędy popełniane są przy malowaniu brwi, aby im zapobiec. Najczęstszym błędem jest zbyt ciemny kolor pomady do brwi. Początkowo wydaje się, że kolor jest idealny, ale nakładając produkt na brwi, okazuje się, że jest wprost przeciwnie. Lepiej więc kupić trochę jaśniejszy. Kolejnym błędem jest zbyt mocne odcięcie brwi od twarzy. Lepiej nie używać do tego celu korektora, bo brwi staną się nienaturalne. Następnym błędem jest nałożenie zbyt dużej ilości pomady. Nałożona w zbyt dużej ilości będzie powodować nienaturalny efekt i sprawi, że włoski się skleją. Ostatnim z błędów jest złe narzędzie, którym wykonuje się malowanie brwi. Skutkiem są plamy i krzywe linie.

Malowanie brwi pomadą wymaga trochę praktyki. Warto przede wszystkim kupić odpowiednio cienki pędzelek i należy pamiętać, żeby nie nakładać zbyt dużo produktu. Lepiej postawić na jaśniejszy kolor niż na ten ciemniejszy. Pomada do brwi to produkt bardzo trwały, więc warto na niego postawić.

Sprawdź również: Farbki do brwi – Alternatywa dla popularnej henny

Materiał Partnera